Yeni Aşklar
SohbetAşk.Com

Türkiye'nin En Kaliteli
Sohbet Odası
Sizi Milyonlarla Tanıştırır.

Kadın ve Erkek Nasıl Anlaşır?

Kadınlar ve erkekler iki ayrı kutupların insanları ancak onlar arasında öyle bir bağ vardır ki nasıl birbirlerinden ayrı kalamayacaklarını kendileri bile anlayamaz hatta çoğu insan buna teşebbüs dahi etmez. Peki, bir kadın ve erkek arasındaki ilişki de kim daha fazla sohbet ediyor ve konuşuyor merak ettiniz mi?

Öncelikli olarak yine bayanlara yer vererek başlayalım yazımıza. Kadınla duygularını her zaman en kolay ifade eden taraf olmuştur. Erkek ise bunun tam tersine duygularını ifade ederken konuşmaktan çok hareketleri tercih ederler. Her erkek için olmasa da büyük bir çoğunluğu için dinlemeyi çok fazla sevmezler diye belirtebiliriz. Bu durum neticesinde ise kadınlar erkeklerden yaklaşık olarak üç kat daha fazla konuşurlar. Bu yalnız bizim ülkemizde değil tüm dünyada aynı şekildedir. Bu işin araştırmasını incelemesini yapan hangi uzmana sorarsanız sorun bu her yerde aynıdır.

Kadın ve Erkeğin Aşkı Birbirinden Farklıdır? “başlıklı makalemizi okumanızı tavsiye ederiz.

Kadın ve erkeğe şöyle dışarıdan baktığınız zaman her ikisinin de ayrı gezegenden geldiğini söylemek mümkün. Buna göre erkekler Mars’tan kadınlar ise Venüs’ten gelmiştir. Kadın ile erkek arasında meydana gelen sıkıntılarının büyük bir çoğunluğunun iletişimi güçlü ve doğru bir şekilde gerçekleştiremediklerinden kaynaklandığını söyleyebiliriz. Kadın ve erkek arasındaki temel farka bakarsanız burada beynin etkisini görebilirsiniz. Kadının beyni iletişim karşısında direk olarak bağ kurmaya yönelik çalışırken erkeğin beyninin matematik gibi karmaşık analiz sistemiyle çalıştığını söyleyebiliriz. Bu yüzden de iki cins aynı şekilde düşünmezler ve aynı dili konuşamazlar.

Kadın ve Erkek Arasındaki Temel Farklar

  • Kadınlar için en önemli konuların başında dil ve iletişim gelir erkekler için bu çok fazla önemli değildir. Bu nedenle de kadınlar daha fazla konuşur.
  • Konuşma konusunda kadınların yetenekleri erkeklerden daha fazladır.
  • Erkek bir işin halledilmesi ve doğru sonuca gidilmesi için konuşur kadınlar ise direk olarak bağ kurmak ister. Erkekler somut gerçeklerden kadınlar ise ilişkilerden ve duygulardan bahseder.
  • Erkek her zaman rekabetçidir. Kadın ise işbirlikçi olmayı tercih eder.

Yukarıda bahsettiğimiz bu faktörler kadın ve erkeğin birbiri arasındaki sohbette her zaman yanlış anlaşılmasını sağlar.

Etiketler: , , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Sohbet Kanalları Sohbet Kanalları

Chat siteleri içerisinde yer alan Sohbet Kanalları, tam bir vakit geçirmek için oluşturulmuş mekanlardır. Www.Sohbetask.CoM platformu da mobil sohbet içerikli...

DEVAMI
Bayanlarla Sohbet Bayanlarla Sohbet

Sohbetask.CoM platformunda Bayanlarla Sohbet edebilmek artık daha kolay. Bayan sohbet adı altında veya kızlarla sohbet konusunu yazmayalı çok olmuştu. Hayatın...

DEVAMI
Mobil Sohbet Sitesi Mobil Sohbet Sitesi

Bugün sizlere Sohbetask.CoM ortamının nasıl bir Mobil Sohbet Sitesi olduğunu anlatalım. Mobil chat sitesi de diyebileceğiniz bir mekan yaratmak...

DEVAMI