SOHBET'E BAĞLAN

Yeni Aşklar
SohbetAşk.Com

Türkiye'nin En Kaliteli
Sohbet Odası
Sizi Milyonlarla Tanıştırır.

Ayrılıkla Nasıl Başa Çıkılır?

Kadınlar ve erkekler birbirlerinden her konuda farklı oldukları gibi ayrılıkları da farklı yaşıyorlar. Evet her insanın karakteri farklıdır burada bir genelleme yapmak mümkün olmayacaktır. Lakin ayrılık söz konusu olduğunda kadının daha da zorlandığını biliyoruz. Bunun en büyük nedeni toplumsal yapıdır. Kadınlar bizim toplumumuz içerisinde birçok anlamda olduğu gibi ilişkide kendilerini daha değerli buluyorlar. Haliyle bu durum ilişki sonrasında kadının daha fazla kaybetmiş olduğu düşüncesine katılmasına neden oluyor. Ayrılık denildiğinde erkek içinde başarısızlık anlamına geliyor. Hatta yaşı ilerlemiş olan kadınlar daha da panik yaşıyorlar.  Peki, ayrılığın aşamaları nedir.

Bir insanı kaybetmenin aşamaları vardır. Hatta bir şehirden ayrılmak ve bir sevdiğinizi kaybetmek durumunda da kalabilirsiniz. İlk aşama şok ve inkar etmektir. Bu aşamada neye uğradığınızı bile anlamazsınız. Gerçeği bilirsiniz lakin inanmak istemezsiniz hala geri dönebilir umudunuz her zaman vardır. Hep hayalinizdedir. Ancak bu durum çok uzun da sürmeyecektir. Kabullenme evresinden sonra depresyon aşaması gelecektir. Artık daha sakin olmaya başlarsınız. Bilirsiniz ki o artık geri gelmeyecek. Vedalaşma sürecine hazırlanmalısınız. Zor lakin olması gereken dönem de budur. Artık keşkeler hayatınızı da sarmış olacaktır.

Üstesinden gelmek için yapabilecekleriniz

İçinde bulunduğunuz dönemi yok saymamalısınız. Günlük hayatınıza da dönmeniz gerekiyor.

Arkadaşlarınızla ve ailenizle sosyalleşmeye başlamalısınız.

Duygularınızı içinize atmayın. Güvendiğiniz birileri mutlaka olmalıdır. Sürekli olarak bu konu hakkında konuşmamaya çalışmalısınız.

Ayrılık kaçınılmaz ise mutlaka arkadaşça da olsa onunla görüşmeye devam edin. Mümkün olanaklarda dahilinde.

Onun sosyal medyasını takip etmemelisiniz.

Keşkeler ve pişmanlıklara takılı kalmamalısınız.

İlişkinizin güzel yanlarını özleseniz de bu ilişkinin bitişinden ‘artık kimseyi sevemem’, ‘bu yaştan sonra başkasını bulamam’, ‘ben sevilmeyecek biriyim’ gibi genel ve olumsuz sonuçlar çıkarmayın.

Acı çekmek bir yere kadar normal. Bu süreç çok uzuyor, günlük hayatınızı, kendinize güveninizi etkiliyorsa, depresyon olasılığını bertaraf etmek için bir uzmana başvurun.

Etiketler: , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Mobil Telefonlar İle Anlık Bağlantı Zevkini Bizimle Yaşayın Mobil Telefonlar İle Anlık Bağlantı Zevkini Bizimle Yaşayın

Mobil Telefonlar ile Anlık Bağlantı! Mobile sohbet alanında birçok kişi, güvenilir bir altyapı üzerinden chat imkanlarından faydalanmak ve hizmetin keyfini...

DEVAMI
Tatil Sonrası İşinize Adapte Olmanıza Yarayacak 3 Öneri Tatil Sonrası İşinize Adapte Olmanıza Yarayacak 3 Öneri

Tatil dönemlerini sanıyorum herkes çok iyi bilirler. Bu dönemdeyken insan bir daha işe gitmeyecekmiş gibi düşünür ve buna göre...

DEVAMI
İRC Chat Nedir? Nasıl Girilir? İRC Chat Nedir? Nasıl Girilir?

2000’li yılların başından beri insanların chat yapma alışkanlıkları bugünlere kadar hala devam etmektedir. Çünkü chat ortamında harika sohbetler edilmekte,...

DEVAMI